Holdindelinger og træningstider efterår 2024

130 spillere fordelt på 8 hold

VAMOS

Så er vi klar med træningstider og holdinddeling for efterårssæsonen 2024

Træningstiderne er rykket frem, således vi starter træningen allerede kl. 17.00-19.00 og igen 19.00-21.00. Juniorer og teens fastholder deres nuværende træningstider. 

Udfra følgende fordeling:

MANDAG

17-19 HERRE 5 / Allan Madsen

Spillere:

Kasper Jensen
Dennis Morild
Torben Henningsen
Johnni Gade
Kim Andersen
Andreas Thomsen
Rene Estrup Sørensen
Jan Sommer
Andreas Jönson
Johnny Dam
Dennis Nielsen
Philip Nielsen
Philip Nielsen
Lars Østergaard
Mathias Enevoldsen
Mikkel Moratz
Evind Grepperud

19-21 HERRE 3 / Martin Møller

Spillere:

Anders Muhlig
Stine Fagernæs
Jens Radmer
Dennis Østergaard
Lasse Skovsgaard
Jens Sort
Trond Helbo
Thomas Brown
Rasmus Hyttel
Kasper Maarup
Andreas Horsholt
Mathias Storgaard
Louise Lindkvist
Stephan Brian Jensen
HC Hartmann
Mathias Flensted

TIRSDAG

17-19 HERRE 4 / Martin Møller

Spillere:

Andreas Lundsgaard
Per Kristensen
Christian Rasmussen
Lasse Lindkvist
Søren Brunse
Allan Nørholt
Jes Knudsen
Morten Møller
Benjamin Sølvmose
Rene Bruun
Jon Frandsen
Søren H Hansen
John Hjørringgaard
Jimmie Therp
Theis Kongsbak
Joakim Carlsen

19-21 HERRE 2 / Martin Møller

Spillere:

Allan Madsen
Tom Schmidt
Claus Bak
Kasper Poulsen
Kasper Vorre
Steen Bo Hemmningsen
Mads Jensen
Mads Bang
Michael Knudsen
Mikkel Møller
Claus Winther
Dennis Ritter
Peter Dahl
Jan Iver
Michael Lindgaard
Lars Nielsen

16.30-17.30 JUNIOR / Lone Dalsgaard, Brit & Winnie

16.30-18 TEEN 2 / Andreas Horsholt

ONSDAG

17-19 MIX 6 (tidligere søndagshold) / Gitte Gordon

Spillere:

Lise Larsen
Hanne Schmidt
Heidi Knudsen
Jane Meyer
Gitte Dam
Gitte Beltoft
Lars Dam
Rasmus Carlsen
Noah Kjær Bang Carlsen
Jesper Horsholt
Lars Sander
Mikkel Vestergaard

Mikael Kragh Leer

Pernille Ørum

Kristina Kongshøj

19-21 DAME 2 / HC Hartmann-Nielsen

Spillere:

Lisbeth Enevoldsen
Anne Mette Christensen
Nicole Lauritsen
Mia Skovsø
Winnie Hartmann
Pia Larsen
Line Smed Christensen
Sofie Horne
Betina Birk
Anja Flou
Jane Sanslev
Mette Christiansen
Dorthe Horsholt
Malli Kjær
Line Sivertsen
Heidi Bang

16-17.30 TEEN 1 / Jeppe Schüsler

TORSDAG

17-19 DAME 1 / Thomas Brown

Spillere:

Gitte Gordon
Caroline Rosengaard
Gitte Sandlykke
Lone Dalsgaard
Kristina Karlsen
Ditte Andersen
Monica Lodberg
Rebecca Dam
Pernille Tolstrup
Anne Schüsler
Birgitte Madsen
Rikke Barrit
Betina Staal
Brit Bjørn Johnsen
Janni Rytter
Rikke Møller

19-21 HERRE 1 / Michael Skytte

Spillere:

Andreas William Hansen
Daniel Joe Jensen
Flemming Holm
Jakob Ravn
Jan Pedersen
Jeppe Schúsler
Jesper Carlsson
Kenneth Pedersen
Klaus Lundsgaards
Jonas Møller
Magnus Falk
Mathias Schlie
Michael Stilling
Rasmus Rynkeby
Nickolai Thoft
Lasse Egholm
Mike Friis
Jesper Weinkouff

Træningen starter op i uge 31 og slutter i uge 51. Vi træner også i efterårsferien.

9516
Oprettet i NEWWWEB CMS - Brugervenligt og SEO optimeret Content Management System